| Part Number | AQ125A102KAJME 250V |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 698480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | MICRO-W MLC STD |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | AQ125A102KAJME 250V |
| Datasheet download |
| Part Number | AQ125A102KAJME 250V |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-AQ125A102KAJME 250V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 4.7uF 16V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for EMK212BJ475KG-T.pdf |
|
KEMET | KEMC0805C683K5RAC3083 CAP CER 0.068UF 50 Download PDF datasheet for C0805C683K5RAC3083.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0022uF 2000V X7R 10% SMD 1210 Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C222KGRACTU.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM188R71H102KA37J.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM319R71H104KA01D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM188R71H103KA37J.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603X103K5RACAUTO.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 5% SMD 0402 150\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0402Y472JXBAC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0033uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065C332KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 100pF 100V C0G 10% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C101K1GACAUTO.pdf |