CM03CG7R0D25AH AVX
CM03CG7R0D25AH Images
Please contact us for more photos of CM03CG7R0D25AH
Part Number CM03CG7R0D25AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 7pF 25V C0G 0.5pF SMD 0201 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM03CG7R0D25AH
Datasheet download CM03CG7R0D25AH.pdf
Request Quotation for CM03CG7R0D25AH
CM03CG7R0D25AH Specifications
Part Number CM03CG7R0D25AH
Case Size 0201
Maximum Processing Temperature 250 °C
Case Style Ceramic Chip
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Capacitance Value 7 pF
Termination Style Wraparound
Package/Case 0201
Tolerance 0.5 pF
Rad Hard No
Pin Count 2
Voltage(DC) 25 V
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm