CM05CG100D50AH AVX
CM05CG100D50AH Images
Please contact us for more photos of CM05CG100D50AH
Part Number CM05CG100D50AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50V C0G 0.5pF SMD 0402 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM05CG100D50AH
Datasheet download CM05CG100D50AH.pdf
Request Quotation for CM05CG100D50AH
CM05CG100D50AH Specifications
Part Number CM05CG100D50AH
Tolerance 0.5 pF
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0402
Capacitance Value 10 pF
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Failure Rate
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Dielectric C0G
MSL Level 1
Military Standard
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.55(Max) mm
Product Length 1 mm