KC2520C26.0000C2YE00 AVX
KC2520C26.0000C2YE00 Images
Please contact us for more photos of KC2520C26.0000C2YE00
Part Number KC2520C26.0000C2YE00
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 26MHz 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin Miniature CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level KC2520C26.0000C2YE00
Datasheet download KC2520C26.0000C2YE00.pdf
Request Quotation for KC2520C26.0000C2YE00
KC2520C26.0000C2YE00 Specifications
Maximum Symmetry 55 %
Product Dimensions 2.5 x 2 x 0.7
Supplier Package Miniature CSMD
Output Level CMOS
Frequency Stability ±10 ppm
Rad Hard No
Operating Temperature -10 to 70 °C
Standard Frequency 26 MHz