KNH05X5R224M10AH AVX
KNH05X5R224M10AH Images
Please contact us for more photos of KNH05X5R224M10AH
Part Number KNH05X5R224M10AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 10V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level KNH05X5R224M10AH
Datasheet download -
Request Quotation for KNH05X5R224M10AH
KNH05X5R224M10AH Specifications
Part Number KNH05X5R224M10AH
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Capacitance Value 0.22 uF
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Voltage(DC) 10 V
Pin Count 3
Case Style Ceramic Chip
Supplier Package 0402
Dielectric X5R
Package/Case 0402
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm