PBRC10.00HR50X000 AVX
PBRC10.00HR50X000 Images
Please contact us for more photos of PBRC10.00HR50X000
Part Number PBRC10.00HR50X000
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Resonator 10MHz 3-Pin SMD T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level PBRC10.00HR50X000
Datasheet download PBRC10.00HR50X000.pdf
Request Quotation for PBRC10.00HR50X000
PBRC10.00HR50X000 Specifications
Part Number PBRC10.00HR50X000
Standard Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40 to +85℃
Pin Count 3
Rad Hard No
Supplier Package SMD
Lead Finish Gold Over Nickel
Capacitance Value 10 pF