GRM1885C1H221GA01D Murata Manufacturing
GRM1885C1H221GA01D Images
Please contact us for more photos of GRM1885C1H221GA01D
Part Number GRM1885C1H221GA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1885C1H221GA01D
Datasheet download GRM1885C1H221GA01D.pdf
Request Quotation for GRM1885C1H221GA01D
GRM1885C1H221GA01D Specifications
Part Number GRM1885C1H221GA01D
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Capacitance Value 220 pF
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Tolerance 2 %
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm