CL05C100JB5NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL05C100JB5NNNC Images
Please contact us for more photos of CL05C100JB5NNNC
Part Number CL05C100JB5NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50VDC C0G 5% SMD 0402 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL05C100JB5NNNC
Datasheet download CL05C100JB5NNNC.pdf
Request Quotation for CL05C100JB5NNNC
CL05C100JB5NNNC Specifications
Part Number CL05C100JB5NNNC
Capacitance Value 10 pF
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Type Flat
Lead Finish Tin
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0402
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Max Processing Temp 250
MSL Level 2
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm