EMK105BJ684KV-F TAIYO YUDEN
EMK105BJ684KV-F Images
Please contact us for more photos of EMK105BJ684KV-F
Part Number EMK105BJ684KV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.68uF 16V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level EMK105BJ684KV-F
Datasheet download EMK105BJ684KV-F.pdf
Request Quotation for EMK105BJ684KV-F
EMK105BJ684KV-F Specifications
Part Number EMK105BJ684KV-F
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Voltage(DC) 16 V
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 To 85 °C
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 0.68 uF
Dielectric X5R
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Package/Case 0402
Pin Count 2
Tolerance 10 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm