VCAS06LC18X500TP AVX
VCAS06LC18X500TP Images
Please contact us for more photos of VCAS06LC18X500TP
Part Number VCAS06LC18X500TP
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var MLV 14VAC 18VDC 30A 0603 SMD T R
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level VCAS06LC18X500TP
Datasheet download VCAS06LC18X500TP.pdf
Request Quotation for VCAS06LC18X500TP
VCAS06LC18X500TP Specifications
Part Number VCAS06LC18X500TP
ESD Protection Yes
Lead Finish Tin Over Nickel
Lead Style Wraparound
Technology Multi-Layer
Capacitance Value 50 pF