20IMX4-1515-8 BEL
20IMX4-1515-8 Images
Please contact us for more photos of 20IMX4-1515-8
Part Number 20IMX4-1515-8
Manufacturer BEL
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Converter, DC-DC, Board-mountable, 4W, 20Vdc in, One +15Vdc 140mA Out and One -15Vdc 140mA Out, -40\u00b0C~+85\u00b0C, for mobile applications
Category Power Management IC
Family DC to DC Converter
ROHS Compliant Yes
MSL Level 20IMX4-1515-8
Datasheet download 20IMX4-1515-8.pdf
Request Quotation for 20IMX4-1515-8
20IMX4-1515-8 Specifications
Part Number 20IMX4-1515-8
Output Power 4.2 W
Product Dimensions 33 x 20 x 8.5 mm
Number of Outputs 2
Type Step Down
Pin Count 13
Supplier Package DIL
Switching Regulator No
Output Current 0.14 A
Mounting Through Hole
Input Voltage 8.4 to 36 V