| Part Number | 2017-09-SMH-RPLF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 206820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Surge Arrestor Gas Discharge Tube 90V 12kA SMD T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Surge Arrestor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2017-09-SMH-RPLF |
| Datasheet download |
| Part Number | 2017-09-SMH-RPLF |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Failsafe Protection | No |
| Maximum Surge Current | 12 kA |
| Type | Gas Discharge Tube |
| Package Type | SMD |
| Rad Hard | No |
| Maximum Voltage Rating | 90 V |
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | SMD |
| Product Diameter | 8 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-2017-09-SMH-RPLF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 1000VDC 10KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X3820S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 3-Electrode Surge Arrestor 230VDC 25KA Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X8740B502.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor 3-Pole Gas Discharge Tube 350VDC Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 2026-35-C4F-S01.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor 2-Pole Gas Discharge Tube 470VDC 25kA Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for 2027-47-B10LF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 720VDC 10KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X780S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 3-Electrode Arrestor 350VDC 25KA Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X7200B502.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor 3-Electrode Gas Discharge Tube 150VDC 10kA SMD T R Download PDF datasheet for 2038-15-SM-RPLF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 75VDC 10KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X180S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 5000V Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X270S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 90VDC 12KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X4880S102.pdf |