| Part Number | 2017-42-SMH-RPLF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 666540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Surge Arrestor Gas Discharge Tube 420V 12kA SMD T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Surge Arrestor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2017-42-SMH-RPLF |
| Datasheet download |
| Part Number | 2017-42-SMH-RPLF |
|---|---|
| Package Type | SMD |
| Type | Gas Discharge Tube |
| Maximum Voltage Rating | 420 V |
| Supplier Package | SMD |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Maximum Surge Current | 12 kA |
| Failsafe Protection | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Diameter | 8 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-2017-42-SMH-RPLF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 720VDC 10KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X780S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 3-Electrode Surge Arrestor 90VDC 15KA Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X8300B502.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 3-Electrode Surge Arrestor 230VDC 25KA Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X8740B502.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 1000VDC 2KA SMD T R Download PDF datasheet for B88069X4391T103.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 5000V Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X270S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 3-Electrode Arrestor 90VDC 10KA SMD T R Download PDF datasheet for B88069X6051T902.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor Gas Discharge Tube 230VDC 10kA SMD T R Download PDF datasheet for 2035-23-SM-RPLF.pdf |
|
Bourns | Precision Gas Discharge Tube Surge Protector 2-Pin T R Download PDF datasheet for 2027-15-SM-RPLF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 230VDC 12KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X4960T502.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 4500VDC 2.5KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X2590S102.pdf |