| Part Number | 2200LL-101-H-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 694210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Toroid 100uH 15% 1KHz 6.8A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2200LL-101-H-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 2200LL-101-H-RC |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Tolerance | 15 % |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 13.97 mm |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Technology | Toroid |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 27.94 X 13.97 |
| Type | High Current |
| Product Diameter | 27.94 mm |
| Product Height | 13.97 mm |
| Replacement Part Number | PART-2200LL-101-H-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Common Mode Toroid 8mH 1KHz 5.6A Pin Download PDF datasheet for 8112-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 330uH 20% 900mA RDL Download PDF datasheet for PE-53146NL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 39uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.5A RDL Bag Download PDF datasheet for RL622-390K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 15uH 20% 10KHz 3.5A RDL Download PDF datasheet for ELC10D150E.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 4.7uH 10% 1KHz Ferrite 1.28A AXL Download PDF datasheet for 5800-4R7-RC.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | POWER INDUCTOR4.0\u00d74.0\u00d72.0MM 0.68H +-20% - |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 4.7mH 5% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 55mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108S1475J.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 200mA AXL Download PDF datasheet for 5800-122-RC.pdf |
|
KEMET | Ind High Frequency 27mH 1KHz 600mA Pin Download PDF datasheet for SS11VL-R06270.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Wirewound 6.8uH 10% 7.9MHz 40Q-Factor Iron 566mA AXL Download PDF datasheet for 70F686AI-RC.pdf |