| Part Number | 6000-470K-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 109750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.77A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 6000-470K-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 6000-470K-RC |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Lead Style | Radial |
| Product Dimensions | 12.2 mm |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | 10 % |
| Package/Case | 9 X 12.2 |
| Rad Hard | No |
| Technology | Bobbin Core |
| Type | RF Choke |
| Product Diameter | 9 mm |
| Product Height | 12.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-6000-470K-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Current Compensated Choke 3.3mH 30% Ferrite 4A Pin - |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 220uH 15% 1KHz 3.6A RDL Download PDF datasheet for 2216-V-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current 1mH 5% 252KHz 55Q-Factor 350mA Radial Ammo Pack Download PDF datasheet for LHLC08TB102J.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 180uH 15% 1KHz 4.6A RDL Download PDF datasheet for 2200HT-181-H-RC.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Molded 47uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag Download PDF datasheet for 9230-60-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 200mA AXL Download PDF datasheet for 5800-122-RC.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 1mH 100KHz 15A Pin Download PDF datasheet for SC-15-10J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 200mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0912-102KL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 1mH 10% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 290mA RDL Bag Download PDF datasheet for RL622-102K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil 6.8uH 20% 10KHz 4.4A Radial T R Download PDF datasheet for ELC-11D6R8F.pdf |