| Part Number | 3302W-3-103E |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 571490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turn 1.45mm (2.2 X 2.75 X 1.05mm) Foot Print SMD Embossed T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Trimmers, Potentiometers and Rheostats |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 3302W-3-103E |
| Datasheet download |
| Part Number | 3302W-3-103E |
|---|---|
| Power Rating | 0.15 W |
| Temperature Coefficient | ±250 ppm |
| Resistance Value | 10 kOhm |
| Rad Hard | No |
| Termination Style | Foot Print |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 250 |
| Tolerance | 25 % |
| Shaft Diameter | 1.45 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Technology | Cermet |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 2.2 x 2.75 x 1.05 mm |
| Product Depth | 2.75 mm |
| Product Height | 1.05 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-3302W-3-103E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 1 4W 1(Elec) 1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 6.2 X 3.06mm) Gull Wing SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3314R-1-503E.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole T R Download PDF datasheet for 3296X-1-203RLF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn (6.6 X 6.1 X 8.38mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3329S-1-104LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3296X-1-503LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn 2.77mm (6.71 X 8.53 X 5.21mm) Gull Wing SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3361P-1-504GLF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn (6.6 X 6.1 X 8.38mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3329S-1-504LF.pdf |
|
Panasonic | Res POT 10K Ohm 30% 1 20W 4mm (10.6 X 15.4 X 3.4mm) Thru-Hole Embossed T R Download PDF datasheet for EVWAE4001B14.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 47K Ohm 25% 3 20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T R Download PDF datasheet for EVM2NSX80BQ4.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3362F-1-102LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 20K Ohm 25% 1 10W 1(Elec) 1(Mech)Turn (2.2 X 2.8 X 0.8mm) Foot Print SMD Embossed T R Download PDF datasheet for TC42X-2-203E.pdf |