| Part Number | 5300-17-TR-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 395960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 1KHz Ferrite 1A AXL T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5300-17-TR-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 5300-17-TR-RC |
|---|---|
| Product Dimensions | 12.7 mm |
| Type | RF Choke |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Package/Case | 4.06 X 12.7 |
| Tolerance | 10 % |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Technology | Bobbin Core |
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Lead Style | Axial |
| Product Diameter | 4.06 mm |
| Product Length | 12.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-5300-17-TR-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 4.7mH 5% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 55mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108S1475J.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 1mH 5% 60Q-Factor Ferrite 200mA AXL T R Download PDF datasheet for B82144A2105J.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 50Q-Factor Ferrite 1.1A AXL T R Download PDF datasheet for B82144A2223K.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 8mH 1KHz 2.5A Pin Download PDF datasheet for SS28V-R25080-CH.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS4018330M-10.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 3.3uH 10% 7.96MHz Ferrite 1.9A AXL Bag Download PDF datasheet for 5300-07-RC.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS4030100M-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 10A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB9012-1R0ML.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.77A RDL Download PDF datasheet for 6000-470K-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power 1mH 5% 252KHz 55Q-Factor Ferrite 250mA RDL Ammo Pack Download PDF datasheet for LH L 08TB102J.pdf |