| Part Number | 5800-470-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 214930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 1KHz Ferrite 804mA AXL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5800-470-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 5800-470-RC |
|---|---|
| Test Frequency | 1 kHz |
| Product Dimensions | 17.78 mm |
| Rad Hard | No |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | 10 % |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Package/Case | 6.99 X 17.78 |
| Lead Style | Axial |
| Technology | Bobbin Core |
| Type | High Current RF Choke |
| Product Diameter | 6.99 mm |
| Product Length | 17.78 mm |
| Replacement Part Number | PART-5800-470-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Ind Line Filter 1mH 100KHz 15A Pin Download PDF datasheet for SC-15-10J.pdf |
|
TDK | Ind Choke 22uH Ferrite 3A AXL T R - |
|
Bourns | Ind RF Choke 330uH 10% 790KHz 30Q-Factor Ferrite 62mA AXL Bag Download PDF datasheet for 8230-80-RC.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Molded Unshielded 430nH 5% 25MHz 30Q-Factor Phenolic 650mA AXL T R Download PDF datasheet for 1782-11J.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | IPQWIP201610S-1R0MLA7 POWER INDUCTOR - |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 56uH 10% 1KHz Ferrite 650mA AXL Bag Download PDF datasheet for 5300-22-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 330uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A AXL Download PDF datasheet for 5900-331-RC.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 15mH -30% to 50% 10KHz 1.9A Pin Download PDF datasheet for B82733F2192B1.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 150uH 20% 2A RDL Download PDF datasheet for PE-53113NL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 2.2uH 10% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 6.5A RDL Bag Download PDF datasheet for RL622-2R2K-RC.pdf |