| Part Number | 8119-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 695090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Toroid 4mH 1KHz 14.5A Pin |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 8119-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 8119-RC |
|---|---|
| Technology | Toroid |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Lead Style | Pin |
| Type | Common Mode |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Package/Case | 43.18 X 23.11 X 41.91 |
| Product Dimensions | 43.18 x 23.11 x 41.91 mm |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 23.11 mm |
| Product Height | 41.91 mm |
| Product Length | 43.18 mm |
| Replacement Part Number | PART-8119-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Toroid 77uH 20% 3A RDL Download PDF datasheet for PE-54044NL.pdf |
|
TDK | Ind Choke 47mH -30% to 50% Ferrite 250mA RDL Download PDF datasheet for B82791H2251N20.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 15mH -30% to 50% 10KHz 1.9A Pin Download PDF datasheet for B82733F2192B1.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 1KHz Ferrite 1A AXL T R Download PDF datasheet for 5300-17-TR-RC.pdf |
|
TDK | Ind Choke 17uH 20% 100KHz Ferrite 2A Axial Bulk Download PDF datasheet for B82111BC14.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 150uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 800mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-151KL.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 450mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108S1473J.pdf |
|
Pulse | INDUCTORS - |
|
Pulse | Ind Power Toroid 47uH 20% 3A RDL Download PDF datasheet for PE-53112NL.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 10mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 450mA Pin Tray Download PDF datasheet for B82730U3451A20.pdf |