| Part Number | ELC-11D331F |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 129830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 330uH 10% 10KHz Ferrite 1A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC-11D331F |
| Datasheet download | - |
| Part Number | ELC-11D331F |
|---|---|
| Test Frequency | 10 kHz |
| Package/Case | 11.5 X 13.9 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Style | Radial |
| Product Dimensions | 13.9 mm |
| Product Diameter | 11.5 mm |
| Product Height | 13.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC-11D331F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Power 2.2mH 10% 1KHz Ferrite 100mA Axial T R Download PDF datasheet for AIAP-01-222K-T.pdf |
|
Pulse | Ind Current Sense 5mH 15.75KHz 20A RDL Download PDF datasheet for PE-51686NL.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Toroid 7.3mH 1KHz 9.3A Pin Download PDF datasheet for 8118-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode 3.9mH 30% 5A Pin Download PDF datasheet for PE-96181NL.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 4.7uH 20% 10KHz Ferrite 3A RDL T R Download PDF datasheet for ELC09D4R7DF.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 330uH 10% 790KHz 30Q-Factor Ferrite 62mA AXL Bag Download PDF datasheet for 8230-80-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 330uH 20% 3A RDL Download PDF datasheet for PE-53117NL.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 2.7uH 20% 10KHz Ferrite 6.3A RDL - |
|
Bourns | Ind Common Mode Toroid 8mH 1KHz 5.6A Pin Download PDF datasheet for 8112-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 3.9uH 10% 1KHz Ferrite 4A AXL Download PDF datasheet for 5900-3R9-RC.pdf |