CR0402-FX-7502GZ2 Bourns
CR0402-FX-7502GZ2 Images
Please contact us for more photos of CR0402-FX-7502GZ2
Part Number CR0402-FX-7502GZ2
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description BNSCR0402-FX-7502GZ2 RES, SM 75K OHM 040
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CR0402-FX-7502GZ2
Datasheet download CR0402-FX-7502GZ2.pdf
Request Quotation for CR0402-FX-7502GZ2
CR0402-FX-7502GZ2 Specifications
Part Number CR0402-FX-7502GZ2
Replacement Part Number PART-CR0402-FX-7502GZ2
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for CR0402-FX-7502GZ2
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
CRCW0402470RJNED
Vishay
Res Thick Film 0402 470 Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R