ERJT14J1R2U Panasonic
ERJT14J1R2U Images
Please contact us for more photos of ERJT14J1R2U
Part Number ERJT14J1R2U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 1.2 Ohm 5% 1 2W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJT14J1R2U
Datasheet download ERJT14J1R2U.pdf
Request Quotation for ERJT14J1R2U
ERJT14J1R2U Specifications
Part Number ERJT14J1R2U
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Resistance Value 1.2 Ohm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Power Rating 0.5 W
Max Processing Temp 260
Case Size 1210
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm