CRCW120615M0JNEAHR Vishay
CRCW120615M0JNEAHR Images
Please contact us for more photos of CRCW120615M0JNEAHR
Part Number CRCW120615M0JNEAHR
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 15M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120615M0JNEAHR
Datasheet download CRCW120615M0JNEAHR.pdf
Request Quotation for CRCW120615M0JNEAHR
CRCW120615M0JNEAHR Specifications
Part Number CRCW120615M0JNEAHR
Resistance Value 15 MOhm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Package Type SMD
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm