CR1206-JW-105ELF Bourns
CR1206-JW-105ELF Images
Please contact us for more photos of CR1206-JW-105ELF
Part Number CR1206-JW-105ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
ROHS Compliant Yes
MSL Level CR1206-JW-105ELF
Datasheet download CR1206-JW-105ELF.pdf
Request Quotation for CR1206-JW-105ELF
CR1206-JW-105ELF Specifications
Part Number CR1206-JW-105ELF
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 1206
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Resistance Value 1 MOhm
Power Rating 0.25 W
Failure Rate
Military Standard
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm