CRA2512-FZ-R080ELF Bourns
CRA2512-FZ-R080ELF Images
Please contact us for more photos of CRA2512-FZ-R080ELF
Part Number CRA2512-FZ-R080ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 2512 0.08 Ohm 1% 3W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRA2512-FZ-R080ELF
Datasheet download CRA2512-FZ-R080ELF.pdf
Request Quotation for CRA2512-FZ-R080ELF
CRA2512-FZ-R080ELF Specifications
Part Number CRA2512-FZ-R080ELF
Military Standard
Type
Failure Rate
Resistance Value 80 MOhm
Power Rating 3 W
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 170 °C
Case Size 2512
Case Style Molded
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Package Type SMD
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm