CRM1206-FX-2202ELF Bourns
CRM1206-FX-2202ELF Images
Please contact us for more photos of CRM1206-FX-2202ELF
Part Number CRM1206-FX-2202ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description BNSCRM1206-FX-2202ELF RESHIGHPOWER 1206
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRM1206-FX-2202ELF
Datasheet download CRM1206-FX-2202ELF.pdf
Request Quotation for CRM1206-FX-2202ELF
CRM1206-FX-2202ELF Specifications
Part Number CRM1206-FX-2202ELF
Rad Hard No
Case Style Molded
Family CRM1206
Resistance Value 22 kOhm
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Packaging Tape and Reel
Case Size 1206
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.1 mm