ERJ12ZYJ752U Panasonic
ERJ12ZYJ752U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ752U
Part Number ERJ12ZYJ752U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 7.5K Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ752U
Datasheet download ERJ12ZYJ752U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ752U
ERJ12ZYJ752U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ752U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 7.5 kOhm
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm