MCR10EZHJ622 ROHM
MCR10EZHJ622 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHJ622
Part Number MCR10EZHJ622
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 6.2K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHJ622
Datasheet download MCR10EZHJ622.pdf
Request Quotation for MCR10EZHJ622
MCR10EZHJ622 Specifications
Part Number MCR10EZHJ622
Military Standard
Failure Rate
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Resistance Value 6.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Package Type SMD
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm