P-2010D1003DST1 Vishay
P-2010D1003DST1 Images
Please contact us for more photos of P-2010D1003DST1
Part Number P-2010D1003DST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 2010 100K Ohm 0.5% 4 5W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level P-2010D1003DST1
Datasheet download P-2010D1003DST1.pdf
Request Quotation for P-2010D1003DST1
P-2010D1003DST1 Specifications
Part Number P-2010D1003DST1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 100 kOhm
Pin Count 2
Type Thin Film
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 5.3 x 2.48 x 0.84(Max)
Case Size 2010
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.8 W
Supplier Package 2010
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±15 ppm/°C
Tolerance 0.5 %
Package Type SMD
Product Depth 2.48 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 5.3 mm