ERJPA3F3301V Panasonic
ERJPA3F3301V Images
Please contact us for more photos of ERJPA3F3301V
Part Number ERJPA3F3301V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJPA3F3301V
Datasheet download ERJPA3F3301V.pdf
Request Quotation for ERJPA3F3301V
ERJPA3F3301V Specifications
Part Number ERJPA3F3301V
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Resistance Value 3.3 kOhm
Case Style Molded
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm