ERJ-3EKF2201V Panasonic
ERJ-3EKF2201V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3EKF2201V
Part Number ERJ-3EKF2201V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3EKF2201V
Datasheet download ERJ-3EKF2201V.pdf
Request Quotation for ERJ-3EKF2201V
ERJ-3EKF2201V Specifications
Part Number ERJ-3EKF2201V
Resistance Value 2.2 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm