CRCW12062R20JNEAIF Vishay
CRCW12062R20JNEAIF Images
Please contact us for more photos of CRCW12062R20JNEAIF
Part Number CRCW12062R20JNEAIF
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12062R20JNEAIF
Datasheet download CRCW12062R20JNEAIF.pdf
Request Quotation for CRCW12062R20JNEAIF
CRCW12062R20JNEAIF Specifications
Part Number CRCW12062R20JNEAIF
Resistance Value 2.2 Ohm
Power Rating 0.25 W
MSL Level 1
Supplier Package 1206
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Pin Count 2
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm