MMB02070C1502FB200 Vishay
MMB02070C1502FB200 Images
Please contact us for more photos of MMB02070C1502FB200
Part Number MMB02070C1502FB200
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0207(2309) 15K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB02070C1502FB200
Datasheet download MMB02070C1502FB200.pdf
Request Quotation for MMB02070C1502FB200
MMB02070C1502FB200 Specifications
Part Number MMB02070C1502FB200
Product Dimensions 5.8 mm
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Power Rating 0.4 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Conformal
Resistance Value 15 kOhm
Case Size 0207(2309)
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm