CRM1206-FX-2203ELF Bourns
CRM1206-FX-2203ELF Images
Please contact us for more photos of CRM1206-FX-2203ELF
Part Number CRM1206-FX-2203ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description -
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRM1206-FX-2203ELF
Datasheet download CRM1206-FX-2203ELF.pdf
Request Quotation for CRM1206-FX-2203ELF
CRM1206-FX-2203ELF Specifications
Part Number CRM1206-FX-2203ELF
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Free Yes
Family CRM1206
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Resistance Value 220 kOhm
Type Thick Film
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Packaging Tape and Reel
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.1 mm