PM5022-470M-RC Bourns
PM5022-470M-RC Images
Please contact us for more photos of PM5022-470M-RC
Part Number PM5022-470M-RC
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PM5022-470M-RC
Datasheet download PM5022-470M-RC.pdf
Request Quotation for PM5022-470M-RC
PM5022-470M-RC Specifications
Part Number PM5022-470M-RC
Operating Temperature -40 to 125 °C
Rad Hard No
Test Frequency 100 kHz
Max Processing Temp 250
Product Dimensions 18.6 x 14.3 x 6.9 mm
Package/Case 18.6 X 14.3 X 6.9
Lead Finish Tin/Copper
Technology Bobbin Core
Tolerance 20 %
Product Depth 14.3 mm
Product Height 6.9 mm
Product Length 18.6 mm