| Part Number | 445C33D54M00000 |
|---|---|
| Manufacturer | CTS |
| Quantity in stock | 755330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 54MHz 18pF 2-Pin SMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 445C33D54M00000 |
| Datasheet download |
| Part Number | 445C33D54M00000 |
|---|---|
| Package Dimensions | 5 x 3.2 x 1.35 mm |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Lead Finish | Gold Over Nickel |
| Supplier Package | SMD |
| Type | Crystal |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Standard Frequency | 54 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Frequency Tolerance | ±30 ppm |
| Frequency Aging | ±3 ppm/Year |
| Package | 2SMD |
| Replacement Part Number | PART-445C33D54M00000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 40MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-40.000MHZ-18-D2Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 10pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22MA4061101700.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM XTAL 3.2*2.5(4P), 26.000000MHZ Download PDF datasheet for FL2600161.pdf |
|
Abracon | Crystal 0.032768MHz 9pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABS07-32.768KHZ-9-T.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Fox | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin Download PDF datasheet for NC38LF-327.pdf |
|
Abracon | Crystal 24MHz 18pF \u00b120ppm 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-24.000MHZ-D2Y-T.pdf |
|
NDK | Crystal 26MHz 8pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for NX3225SA-26.000M-STD-CSR-6.pdf |
|
ECS International | Crystal 16MHz 8pF \u00b115ppm 4-Pin SMD Download PDF datasheet for ECS-160-8-36-RHN.pdf |
|
AVX | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX3225GB12000P0HPQCC.pdf |