636L3C050M00000 CTS
636L3C050M00000 Images
Please contact us for more photos of 636L3C050M00000
Part Number 636L3C050M00000
Manufacturer CTS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 30pF 4-Pin CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 636L3C050M00000
Datasheet download 636L3C050M00000.pdf
Request Quotation for 636L3C050M00000
636L3C050M00000 Specifications
Part Number 636L3C050M00000
Output Level HCMOS|TTL
Standard Frequency 50 MHz
Mounting Surface Mount
Pin Count 4
MSL Level 1
Frequency Stability ±50 ppm
Maximum Symmetry 55 %
Supplier Package CSMD
Lead Finish Gold
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 5 x 3.2 x 1.3 mm