636L3I050M00000 CTS
636L3I050M00000 Images
Please contact us for more photos of 636L3I050M00000
Part Number 636L3I050M00000
Manufacturer CTS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 30pF 4-Pin CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 636L3I050M00000
Datasheet download 636L3I050M00000.pdf
Request Quotation for 636L3I050M00000
636L3I050M00000 Specifications
Part Number 636L3I050M00000
Mounting Surface Mount
Lead Finish Gold
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Standard Frequency 50 MHz
Maximum Symmetry 55 %
Output Level HCMOS|TTL
Supplier Package CSMD
Product Dimensions 5 x 3.2 x 1.3 mm
Frequency Stability ±50 ppm