CB3LV-3C-50M0000 CTS
CB3LV-3C-50M0000 Images
Please contact us for more photos of CB3LV-3C-50M0000
Part Number CB3LV-3C-50M0000
Manufacturer CTS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level CB3LV-3C-50M0000
Datasheet download CB3LV-3C-50M0000.pdf
Request Quotation for CB3LV-3C-50M0000
CB3LV-3C-50M0000 Specifications
Part Number CB3LV-3C-50M0000
Lead Finish Gold
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Supplier Package CSMD
Product Dimensions 7 x 5 x 1.7 mm
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Pin Count 4
Standard Frequency 50 MHz