510PCA19M4400BAG Silicon Labs
510PCA19M4400BAG Images
Please contact us for more photos of 510PCA19M4400BAG
Part Number 510PCA19M4400BAG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 19.44MHz 2.5V 6-Pin SMD Tray
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 510PCA19M4400BAG
Datasheet download 510PCA19M4400BAG.pdf
Request Quotation for 510PCA19M4400BAG
510PCA19M4400BAG Specifications
Part Number 510PCA19M4400BAG
Maximum Symmetry 55 %
Product Dimensions 5 x 3.2 x 1.17 mm
Mounting Surface Mount
Frequency Aging
Frequency Stability ±20 ppm
Pin Count 6
Operating Supply Voltage
Category SMD
Type Crystal Oscillator
Rad Hard No
Supplier Package SMD
Output Level CMOS
Standard Frequency 19.44 MHz
Load Capacitance 15 pF