| Part Number | SN65LVCP404RGZT |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 482150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Digital Crosspoint Single 4x4 4.25Gbps 48-Pin VQFN EP T R |
| Category | Communication |
| Family | Datacom Support Logic |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SN65LVCP404RGZT |
| Datasheet download |
| Part Number | SN65LVCP404RGZT |
|---|---|
| Supplier Package | VQFN EP |
| Maximum Data Rate | 4.25 Gbps |
| Output Level | VML |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 0.9 mm |
| Pin Count | 48 |
| Number of Arrays | 1 |
| Input Level | CML |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.465 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Array Configuration | 4x4 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Minimum Single Supply Voltage | 3.135 V |
| Lead Finish | Gold |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Differential Data Transmission | Yes |
| MSL Level | 3 |
| Power Supply Type | Single |
| Package | 48VQFN EP |
| Replacement Part Number | PART-SN65LVCP404RGZT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | UART 1-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 24-Pin HVQFN EP T R Download PDF datasheet for SC16IS750IBS128.pdf |
|
Maxim Integrated | Digital Crosspoint Single 2x2 0.8Gbps 2:1 Mux 1:2 Demux Switch 16-Pin TSSOP Download PDF datasheet for MAX9152EUE+.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Crosspoint Dual 6x4 4Gbps 48-Pin VQFN EP Tube Download PDF datasheet for SN65LVCP40RGZ.pdf |
|
Maxim Integrated | Digital Crosspoint Single 2x2 0.8Gbps 2:1 Mux 1:2 Demux Switch 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MAX9152EUE+T.pdf |
|
ON Semiconductor | Digital Crosspoint Single 2x2 3Gbps 16-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for NB6L72MNR2G.pdf |
|
Texas Instruments | UART 2-CH 16Byte FIFO 1.8V 2.5V 3.3V 5V 48-Pin TQFP T R Download PDF datasheet for TL16C2550IPFBRQ1.pdf |
|
NXP | UART 1-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SC16IS740IPW,128.pdf |
|
NXP | UART 1-CH 16Byte FIFO 2.5V 3.3V 5V 48-Pin LQFP T R Download PDF datasheet for SC16C550BIB48,128.pdf |
|
NXP | UART 1-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 16-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for SC16IS740IPW,112.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Crosspoint Single 2x2 3.125Gbps 16-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for DS25CP102TSQ NOPB.pdf |