FNEPON125 Diodes Incorporated
FNEPON125 Images
Please contact us for more photos of FNEPON125
Part Number FNEPON125
Manufacturer Diodes Incorporated
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 125MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level FNEPON125
Datasheet download FNEPON125.pdf
Request Quotation for FNEPON125
FNEPON125 Specifications
Part Number FNEPON125
Maximum Symmetry 55 %
Supplier Package CSMD
Standard Frequency 125 MHz
Type Crystal Oscillator
Load Capacitance 15 pF
Product Dimensions 7 x 5 x 1.4 mm
Output Level LVCMOS
Operating Supply Voltage 3.3 V
Frequency Stability ±50 ppm