| Part Number | PI4MSD5V9543ALEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 446910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | I2C Bus Switch 8-Element 14-IN 14-Pin TSSOP T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Bus Switch |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PI4MSD5V9543ALEX |
| Datasheet download |
| Part Number | PI4MSD5V9543ALEX |
|---|---|
| Number of Elements per Chip | 8 |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected] to 5.5V ns |
| Maximum High Level Output Current | 0.01 mA |
| Configuration | 2 x 2:1 |
| Package Dimensions | 5 x 4.4 x 1.05 mm |
| Number of Inputs per Chip | 14 |
| Maximum On Resistance | 70 Ohm |
| Screening Level | Industrial |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 V |
| Number of Outputs per Chip | 10 |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Logic Family | MSD |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Logic Function | I2C Bus Switch |
| Supplier Package | TSSOP |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Maximum Low Level Output Current | 6(Min) mA |
| Package | 14TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-PI4MSD5V9543ALEX |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Multiplexer Demultiplexer Switch 1-Element 4-IN 20-Pin DHVQFN EP T R Download PDF datasheet for CBTL02043ABQ,115.pdf |
|
NXP | Multiplexer Demultiplexer Switch 1-Element 2-IN 24-Pin HVQFN EP T R Download PDF datasheet for CBTL05023BS,118.pdf |
|
Texas Instruments | Bus Switch 2-Element CMOS 16-IN 48-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for SN74CB3Q16245DLR.pdf |
|
Texas Instruments | Bus Switch 4-Element CMOS 4-IN 14-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for SN74CBT3125RGYR.pdf |
|
ON Semiconductor | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74FST3257DTR2G.pdf |
|
Diodes Incorporated | Bus Switch 4-Element 32-IN 80-Pin BQSOP T R Download PDF datasheet for PI3C34X245BEX.pdf |
|
Texas Instruments | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 24-IN 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74CBTLV16292GR.pdf |
|
Texas Instruments | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SN74CBTLV3257DR.pdf |
|
Texas Instruments | Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 20-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for SN74CB3Q3345RGYR.pdf |
|
Texas Instruments | Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 20-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74CBT3245CPWR.pdf |