DSU0603C3R9BN Dubilier Components
DSU0603C3R9BN Images
Please contact us for more photos of DSU0603C3R9BN
Part Number DSU0603C3R9BN
Manufacturer Dubilier Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.9pF 50|63V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level DSU0603C3R9BN
Datasheet download DSU0603C3R9BN.pdf
Request Quotation for DSU0603C3R9BN
DSU0603C3R9BN Specifications
Part Number DSU0603C3R9BN
Voltage(DC) 50, 63 V
Supplier Package 0603
Tolerance 0.1 pF
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.9(Max)
Package/Case 0603
Case Size 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Lead Finish Nickel
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Capacitance Value 3.9 pF
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm