RPC25473F Dubilier Components
RPC25473F Images
Please contact us for more photos of RPC25473F
Part Number RPC25473F
Manufacturer Dubilier Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 1206 RESISTOR 47K
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RPC25473F
Datasheet download RPC25473F.pdf
Request Quotation for RPC25473F
RPC25473F Specifications
Part Number RPC25473F
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Family RPC
Packaging Paper Tape and Reel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Rad Hard No
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.1 mm