ERJ-12NF1001U Panasonic
ERJ-12NF1001U Images
Please contact us for more photos of ERJ-12NF1001U
Part Number ERJ-12NF1001U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1812 1K Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-12NF1001U
Datasheet download ERJ-12NF1001U.pdf
Request Quotation for ERJ-12NF1001U
ERJ-12NF1001U Specifications
Part Number ERJ-12NF1001U
Resistance Value 1 kOhm
Power Rating 0.75 W
Case Size 1812
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 0.6 mm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 4.5 mm