MMU01020C6802FB300 Vishay
MMU01020C6802FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C6802FB300
Part Number MMU01020C6802FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 68K Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C6802FB300
Datasheet download MMU01020C6802FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C6802FB300
MMU01020C6802FB300 Specifications
Part Number MMU01020C6802FB300
Product Dimensions 2.2 mm
Case Size 0102(0805)
Mounting Surface Mount
Resistance Value 68 kOhm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm
Product Weight 8 mg
Replacement Part Number PART-MMU01020C6802FB300
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MMU01020C6802FB300
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R