ERJ1GEF9313C Panasonic
ERJ1GEF9313C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF9313C
Part Number ERJ1GEF9313C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 931K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF9313C
Datasheet download ERJ1GEF9313C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF9313C
ERJ1GEF9313C Specifications
Part Number ERJ1GEF9313C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 931 kOhm
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Case Style Molded
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm