ERJP08F1004V Panasonic
ERJP08F1004V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F1004V
Part Number ERJP08F1004V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F1004V
Datasheet download ERJP08F1004V.pdf
Request Quotation for ERJP08F1004V
ERJP08F1004V Specifications
Part Number ERJP08F1004V
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Resistance Value 1 MOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm