MCR03EZPJ124 ROHM
MCR03EZPJ124 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ124
Part Number MCR03EZPJ124
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 120K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ124
Datasheet download MCR03EZPJ124.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ124
MCR03EZPJ124 Specifications
Part Number MCR03EZPJ124
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Resistance Value 120 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm